Vhodná místa pro rodině s dětmi v Seville

Nachází se na pláních kolem řeky Guadalquivir, je hlavním městem Andalusie a známé všem jako provincie Seville. Postačí, když řekneme že Seville je umělecké, kulturní a finanční centrum jihu Španělska. S téměř 700.000 obyvateli a metropolitní populací téměř 1,5 milionu, je Seville považováno za 4. největší kosmopolitní oblast ve Španělsku. V důsledku toho je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, neboť má velmi dobře rozvinutý cestovní ruch.

Seville je považováno za jedno z nejromantičtějších turistických míst v Evropěje plná kultury, historie a života. Dýchá historií a najdete zde  také občas magické okresy jako je La Macarena nebo Triana. Je zajímavé si povšimnout, že Seville učinila některá poměrně výrazná zlepšení v oblasti cestovního ruchu, zejména tam, kde se jedná o rodinné atrakce a akce. Níže pro vás máme několik návrhů míst, která by vám v Seville neměla při vaší cestě s dětmi uniknout.

1. The University of Seville

Jednou zde sídlila největší tabáková továrna v Seville, zároveň to byla inspirace pro nejslavnější Bizetovu operu – Carmen. Její kořeny sahají až do 15. století,  ve svých mramorových zdech má tak obrovský kus kultury a historie.

sevillaheader

2. La Torre de Don Fadrique

Vyhlídková plošina a věž pojmenována po Fadrique Alfonsu Kastilském. Děti i rodiče vždy rádi stráví čas ve věži a při pozorování okolního panorama a krajiny. Z vyhlídkové plošiny dohlédnete na všechna známá místa v okolí.

3. Reales Alcazares y Jardines

Tento komplex historických budov, se datuje do období maurské okupace Španělska. Krásný pozemek a svěží zahrady, jsou cílem jak pro dospělé tak pro děti.

4. Museo Palacio de la Condesa de Lebrija

Asi nejvíce fascinující muzeum v celém regionu, kde se dozvíte, jak vypadal život během římské okupace Španělska. Byly sem shromážděny mozaiky a jiné sběratelské předměty z návštěv Itálie a římských cest Condesou de Lebrija.

5. Parque Nacional Donana

Kolekce krásných stromů roste v areálu tohoto parku a nabízí odpočinek a klid od španělského odpoledního slunce. Jde určitě o jednu z nejkrásnějších zelených ploch ve městě.

pn_donana_t2100488.jpg_1306973099

6. Plaza Nueva

To je oblíbený historický bod, který určitě několikrát minete při procházce v Seville. Nachází se nedaleko konce Avenida de la Constitución (Constitution Avenue).

7. Archivo General de Indias

Archív, který obsahuje některé z nejvýznamnějších historických záznamů kolonizace Španělska v Severní a Jižní Americe. Je také známý pro jeho výstavu artefaktů a informací o životě Kryštofa Kolumba.

Zajímavá místa v Andalusii můžete také objevovat prostřednictvím organizovaných zájezdů od naší CA Český kompas.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *