5.10.2015
Kategorie: Současnost

Trailové běhání ve Španělsku

Trailové běhání ve Španělsku není jen skvělou zábavou, ale pomůže Vám také vytvořit si vytrvalost pro dlouhé běhy, ultramaratony nebo horské běhy.

Valencia

Abdet je ideálním výchozím bodem s širokou stezek, kde se můžete kochat velkolepou scenérií, nebo si zkusit vyběhnout na nejvyšší vrchol v provincii Valencia (Sierra Aitana), který leží přímo na jih od obce Abdet.

Trénovat zde můžete po celý rok, v teplejším počasí je lepší vyběhnout před úsvitem z vesnice. Užít si čistého horského vzduchu, podívat se na východ slunce než se vše začně kolem poledne hodně zahřívat. Po zbytek dne můžete relaxovat v místním kaňonu nebo jít do bazénu. Nezapomenutelným zážitkem je také noční běh od hvězdnatou oblohou. 

Andalusie
Další zajímavé místo pro trailové běhání najdete v Andalusii. Můžete zde strávit své prázdniny běháním nebo odbornou přípravou. Ty správná místa najdete v Comarca de Alhama a Poniente Granadino oblastech provincie Granada, Andalusie. Tyto „prázdniny“ mohou být jak snadné, tak těžké, přesně podle Vašich představ. Můžete je použít pro přípravu na maratony, půlmaratony, ultras, etapové závody, závody ve vysokých teplotách, pouštích nebo v nadmořské výšce.
Velkolepé horské stezky, lesní cesty a pouště. Klidné silnice Krásná příroda Fantastické klima. Asi hodinu od pohoří Sierra Nevada a pláží na pobřeží Středozemního moře, se můžete připojit k regionálnímu závodu, zkuste Lake Bermejales půlmaraton„, silniční nebo zkušební verzi, nebo zkuste úseky Ultra Trail Al Andalus. Můžete se také zúčasnit pouštního běžeckého výcvikového tábora“.
Pro běžce všech kategorií výkonnosti, mužů nebo žen, klubů nebo skupin, ať už mají zkušenosti, či právě začínají, se míchá běch po silnici s horským trailovým během. Stezky a silnice v tomto regionu Andalusie poskytují fantastické kombinace lesa, hor a pouště, nebo úplně vedlejší silnice vše během jedné hodiny od pohoří Sierra Nevada a pláží Středozemního moře.

Trénink může být strukturován tak, aby byl v souladu s vašimi osobními cíli, nebo si můžete jen běžet a uvidíte jak se budete cítit. Za týden můžete uběhnout i Jezerní půlmaraton.

Trailové běhání

_mg_7229Znamená, že běžíte po jiném povrchu než je asfalt vozovky. Nejčastěji jde o trávu, odtokové kanály, písek, lesní cesty, mokřiny a prašné cesty. Největší boom tento typ běhání zažil na konci let 1990. Mnoho běžců v tomto období začalo objevovat kouzlo běhu mimo pevné silnice. Nejde samozřejmě o nějakou novinku.
Mnoho známých běžců na delší tratě používalo nezpevněný povrch pro trénování, protože byl měkčí. Včetně speciálních trailových běžeckých bot. Nicméně první zmínku o organizovaném běhu můžeme zaznamet už v roce 3800 před kristem v Egyptě.
Existuje mnoho tras a stezek vhodných na trailové běhání. Donedávna šlo o jediný způsob jak cestovat mezi odlehlými horskými vesnicemi a městem. Z některých tras se nyní staly asfaltové silnice a některé byla zničeny v rámci zemědělského pěstování.
Některé byly nedávno označeny znamením „via Pecuarias“ (Cesta pro vyhánění dobytka – Drover´s Roads v zelené barvě s iniciály VP v bílé barvě s logem krávy. Jiné trasy jsou označeny postříkáním barvou tak jako je tomu také u nás. 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *