ulice barcelony

Nejkrásnější ulice v Barceloně

Barcelona je domovem některých z nejkrásnějších architektonických památek v Evropě. Mluví se zejména o dílech Antoni Gaudího, Joana Miró či Muntanera. Pokud však víte, kde hledat, pak na vás krása čeká po celé Barceloně. Sestavili jsme pro vás výběr od ikonických bulvárů až po málo známé uličky, které stojí za to navštívit.

Carrer Petritxol

Carrer PetritxolNachází se v srdci legendární gotické čtvrti. Je známý dvěma věcmi – četnými uměleckými galeriemi a velkým množstvím obchodů s horkou čokoládou. V nich servírují teplé hrnky plné tekuté čokolády s čerstvými churros, která se namáčí v čokoládě.

Ulice je pouze 3 metry široká a její historie sahá více než 500 let do minulosti, kdy patřila k obchodním centrům Barcelony. Ideální je návštěva někdy odpoledne na podzim, kdy si koupíte čokoládu a pomalu putujete dolů ulicí a obdivujete umělecká díla v místních galeriích.

Podívejte se jak vypadá:

Passeig del Born

Passeig del BornOkouzlující starý bulvár je hlavní osou čtvrti El Born. Jde o městskou čtvrť vyhraněnou bohémským umělcům a prosperujícímu nočnímu životu. Když bylo město obezděno a sahalo pouze k Ramblas, byl bulvár Passeig del Born jedním z hlavních center společenského a ekonomického života ve městě.

Sem chodili lidé za prací, obchodem a rovnou to zde oslavovali. Dnes zde najdete malebné kavárny, moderní bary a malé butiky s nezávislými značkami, které místu dodávají jeho atmosféru.

Podívejte se jak vypadá:

Passeig de Gracià

Passeig de GraciàJedna z nejznámějších uliček v Barceloně, která je srovnávána s bulvárem Champs Elysées v hlavním městě. Široký bulvár Passeig de Gracià se táhle od náměstí Placa Catalunya až ke čtvrti Gracià.

Najdete zde několik mistrovských děl od Antoniho Gaudího – Casa Batlló a La Pedrera. Kromě výjimečné architektury vyniká také množstvím značkových obchodů.

Podívejte se jak vypadá:

Carrer del Bisbe

Carrer del BisbeUlice prochází z jedné strany kolem slavné gotické katedrály Carrer del Bisbe nebo také Ulice bishopů a Palau de la Generalitat. K jedné z kuriozit gotické čtvrti patří plastika na biskupském mostě procházejícím v horní části ulice, která představuje lebku s dýkou v ústech. Podle legendy, ten, kdo bude hledět přímo na lebku bude prokletý.

Pro mnoho lidí představuje procházka po Carrer del Bisbe šanci uniknout rušným davům na nedalekých náměstích. Zároveň mohou obdivovat kombinaci gotických a neogotických vzorů po obou stranách ulice.

Podívejte se jak vypadá:

Carrer d’Enric Granados

Carrer d'Enric GranadosUlici Carrer d’Enric Granados najdete hned za starobylou budou Universitat de Barcelona a je perfektním místem pro klidnou procházku v jedné z méně turisticky obsazených oblastí Barcelony. Stejně jako u ulice Carrer de Petritxol jsou po celé ulici umístěný umělecké galerie.

K nim patří velké množství útulných kaváren a bister. V polovině cesty po ulici si můžete vychutnat zeleň na Placa del Doctor Letamendi.

Podívejte se jak vypadá:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *