Jak se správně pojistit při cestě do Španělska?

Nezáleží na tom, který kout malebného Španělska je cílem vaší cesty. Vyrážíte totiž za hranice České republiky a je proto nutné se řádně pojistit. Máme pro vás rady, jak poznáte nejvýhodnější cestovní pojistku a podíváme se ještě na další druhy pojištění, které na výletě určitě oceníte.

Nesmíte vyrazit jen s modrou!

Španělsko patří mezi členské státy EU, takže i vás možná napadne, že můžete vyrazit jen s „modrou kartičkou“, která je potvrzením, že si platíte zdravotní pojištění. Rychle na to zapomeňte, protože byste se mohli dostat do vážných problémů. Co hrozí? Více si přečtěte zde.

do-spanelska.cz_online_ergo_cz_01

Jak poznáte vhodné cestovní pojištění

Známkou kvality pro cestovní pojištění do Španělska je výše limitů, které by měly dosahovat 5 000 000 korun. Proč? Výše limitů je vyjádřením maximální částky, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Dále si musíte přečíst VPP pro pojištění do zahraničí, abyste zjistili, na jaké události se pojištění vztahuje. Je totiž rozdíl, jestli pojedete na klasickou „válecí“ dovolenou, nebo si budete užívat horské túry či se pouštět do jiných adrenalinových sportů. Je zásadní, aby vás pojištění krylo ve všech situacích.

do-spanelska.cz_online_ergo_cz_02

Doplňky se budou hodit

Základní pojistku je určitě vhodné doplnit o další druhy. Jestliže vyrazíte s cestovní kanceláří a kupujete zájezd hodně dopředu, kupte si pojištění storna. To vás zachrání v případě, když nebudete z vážných důvodů moci na cestu odjet. Vrátí se vám alespoň část ceny zájezdu. Tuto pojistku lze využít také při nákupu letenek. Vhodné je také pojištění odpovědnosti za škody a také pojištění zavazadel. To vás chrání v případě, když dojde k poškození, zpoždění či ztrátě vašich kufrů.

A jaká bude cena pojištění do Španělska? Nejpřesnější výsledek vám podá online kalkulačka, která je dostupná například na online.ergo.cz.

Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *