11.4.2016
Kategorie: Nezařazené, Současnost

5 španělských letovisek, které stojí letos za návštěvu

Plánujete navštívit Španělsko? Pokud ano, je dobré vědět, ve kterých letoviscích rozhodně nebudete zklamáni. Pokud hledáte rady, kam na dovolenou, přinášíme vám několik zajímavých tipů, které rozhodně nadchnou i vás samotné. Tím si můžete být jisti.

Začínáme na pevnině

Snad nejznámější pevninskou destinaci v celé zemi je oblast nazývaná jako Costa Brava. Jde o nejsevernější oblast středomořského pobřeží, které končí u hranic s Francií. Zhruba 200 kilometrů dlouhé pobřeží nabídne úchvatné pláže, kvalitní hotely a divoký noční život, stejně jako různé možnosti zábavy. Nejvyhledávanější jsou střediska Lloret de Mar, Blanes a Tossa de Mar.

Nezklamou ani Baleárské ostrovy

Ano, i ty patří Španělsku a i ty patří mezi vyhlášené destinace pro dovolenou. Především potom trojice ostrovů, kterými je Ibiza, Mallorca a Menorca. Právě s těmito destinacemi může být spojena dovolená Španělsko all inclusive, která nabídne prvotřídní komfort špičkových hotelů. Zklamáni nebudou ani milovníci přírody a památek, kteří si mohou půjčit auto a celý vybraný ostrov snadno procestovat.

Jsou i další ostrovní destinace

Nejsou to jenom Baleáry. I další vyhledávaná ostrovní lokalita patří Španělsko. A to ostrovy, jako Tenerife, nebo Gran Canaria. Ano, právě Kanárské ostrovy all inclusive je tip na dovolenou, která také nezklame. Toto místo je odnepaměti spojeno s celkově vysokou prestiží. Ta se sice podepisuje na vyšších cenách, za které však dostanete vše, co požadujete.

Nejenom klasické moře

Nemusí to být jenom koupání v moři či oceánu, které můžeme v souvislosti se Španělskem vyhledávat. Příkladem je dovolená Mar Menor 55+. Jde o lagunu se slanou vodou, která je díky léčivým účinkům tamního bláta vyhledávána hlavně seniory. Ti si užijí skvělou dovolenou, zlepší své zdraví, stejně jako mohou využít i dotace španělské vlády, které jim dovolenou zlevní.

Zkuste také památky

Není odpočinek na pláži přímo to, co byste hledali? Potom nezoufejte, jelikož země nabídne i další vyhlášená místa. A to pro milovníky aktivní dovolené. Jaká? Primárně Madrid, stejně jako Barcelona.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *